Môj príbeh

Ahojte,

po prvýkrát som sa o znakovaní dozvedela v prvom ročníku (2005) na VŠ v Bratislave od známej, ktorá opatrovala nemecké dievčatko. Bakalársku prácu som písala s krásnou tématikou "Komunikácia medzi rodičom a dieťaťom v dojčenskom veku", zameranú  na vývoj detičiek od počatia do 3rokov a vplyv efektívnej komunikácie na ne. Pri jej realizácii bol už malý bubuku na svete. Štúdium Liečebnej pedagogiky ma veľmi zaujíma. Poznatky z nej aplikujem pri práci s detičkami ale hlavne na mojom anjelikovi (včasná diagnostika, muzikoterapia, arteterapia, ergoterapia, práca s jemnou a hrubou motorikou a najmä cielená terapia hrou). Filozofiu Liečebnej pedagogiky som si osvojila a včlenila do svojho každodenného života. Verím, že spoločne budeme stále pokračovať a zlepšovať sa.

9. januára 2009 sme sa spoločne zúčastnili kurzu znakovania v Bratislave. To mal Peťko 9mesiacov. Veľmi ma nadchol prístup inštruktorky ako aj zanietenosť môjho drobčeka- so zatajeným dychom pozorovať maličké kreslené znakujúce postavičky. Neverila som vlastným očiam. Jediné, čo ma od učenia znakovania mohlo odradiť, bola trpezlivosť, a to mojej osobnosti trošku chýba.

No na úspech sme dlho nečakali. Už po 2 týždňoch mi ukázal jeden znak, a následne sa to spustilo...Momentálne (apríl 2009) znakujeme okolo 20znakov + zvuky zvieratiek, dopravných prostriedkov atd. No najskôr som ich presne nevedela vylúštiť, ale momentálne už dobre vieme, ja, aj ľudia v mojom okolí, ako nájsť spôsob veľmi rýchlo naučiť a zjednodušiť si čas strávený s Bubukom.

Aj to bol hlavný dôvod, prihlásiť sa na kurz nezávislej certifikovanej inštruktorky programu BabySigns, pretože tento krásny, fungujúci program prínáša mnoho príjemných zážitkov, uľahčuje prácu, znižuje frustráciu ale hlavne v komunikáciu dostávame spetnú väzbu a zvyšuje autenticitu našich detičiek.

Mojím cieľom je program Baby Signs ponúknuť rodinám v mojom rodnom Banskobystrickom kraji.